Jak przygotować aranżacje w stylu industralnym?

Mnóstwo osób zastanawia się, czemu fason industrialny zyskuje tak błyskawicznie na renomie. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, gdyż jest atrakcyjny i jedyny w swoim rodzaju.
Wielkie przestrzenie, wysokie loftowe mieszkania i minimalistyczne dekoracje – oto zasadnicze cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy najlepiej sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go również zastosować w kawalerce, gdzie przestrzeń jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie atrakcyjnego wyglądu, meble z recyklingu można powiązać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Skoro już znamy, jakie są charakterystyczne wartości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko stwierdzić, czy mamy większe zdolności do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko chcemy odmienić otoczenie na lepsze i bardziej inspirujące. Należałoby zadbać o to, aby składniki o zbliżonych właściwościach pojawiały się w całym mieszkaniu. Projektowanie mieszkań w kierunku industrialnym to „integrowanie”, dlatego poszczególne przestrzenie nie powinny się od siebie separować co sprawia, iż wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend industrialny tworzą w znacznej mierze duże, otwarte a także surowe powierzchnie, najlepiej opatrzone ogromnymi oknami. Trend przemysłowy jest dla tych, którzy poszukują oryginalności oraz czegoś, co odbiega od sztampowych wnętrz z katalogów meblowych. Styl ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji rozpoczęto masowo likwidować manufaktury i magazyny. Żeby mieszkanie było dobrze oświecone i wpasowało się w styl przemysłowy, zrezygnuj z firan i zasłon upiększających okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dostosowywać rozsądnie oraz myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i domowników. Salon w kierunku przemysłowym powinien być podtrzymany w chłodnej, neutralnej barwie – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń a także biel. Styl industrialny we pomieszczeniach widoczny jest głównie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement a także chłodne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w trendzie industrialnym stosowany, jest jako budulec wykończeniowy.

Odpowiednio przygotowana aranżacja powinna robić wrażenie. Myślę, że bez wątpienia do takich kompozycji można zakwalifikować kompozycję w stylu industrialnym, jaka robi wrażenie swoją prostota i wyjątkowością.
Styl przemysłowy jest niezwykle prosty, chłodny, zatem elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Świetne odcienie do pomieszczenia w tym stylu to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Nurt industrialny urodził się w czasie, kiedy zaczęto adaptować hale fabryczne i magazyny na potrzeby lokalowe. Lofty i pomieszczenia robione od podstaw w stylu industrialnym charakteryzują się wielkimi, zajmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią a także bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów oraz detali należy ograniczyć do minimum – trzeba kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby skorzystać z cementu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować industrialny styl wyglądu (praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego betonu, dobrze imitującej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie trend industrialny kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością a także wyszukanym gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili znalezione meble, użytkowali meble oraz akcesoria znalezione na terenie starych manufaktur – tak urodził się nurt przemysłowy. Wystarczy domek, który kiedyś służył do celów produkcyjnych i przekształcimy go na cele lokalowe, zatrzymując wszystkie charakterystyczne cechy budownictwa przemysłowego. Doskonale wyeksponuje styl kuchni, idealnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się uzyskać doskonały rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, że wnętrze jest za małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są także surowce używane w takim pomieszczeniu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji fabryczną surowością i nieładem, by paradoksalnie stanowić specjalnie efektowne, wręcz ekskluzywne pomieszczenia. Ściana, jaka obłożona będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu industrialny nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach a także ruch przemysłowy producenci płytek wyszli swoim klientom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki naśladujące beton i metal. Zastanowimy się, które rodzaje oświetlenia sprawdzą się we mieszkaniach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie rodzaje lamp dobrać, jeżeli planujemy uzyskać industrialny rezultat wystroju we środku naszego mieszkania bądź budynku.

One thought on “Jak przygotować aranżacje w stylu industralnym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =