Pompy elektroniczne Torio – czym charakteryzują się pompy cyrkulacyjne

Pompy elektroniczne Torio – czym charakteryzują się pompy cyrkulacyjne

Pompy są jednym z najważniejszych elementów każdej instalacji, ponieważ to właśnie od nich w dużej mierze zależy prawidłowe funkcjonowanie instalacji. Pompy CIRCULA należą do jednych z najlepszych pomp cyrkulacyjnych na rynku. Charakteryzują się bezawaryjnością, długowiecznością oraz oszczędnością energii. Wszystkie pompy marki CIRCULA wyposażone są w ceramiczne łożyska, które są smarowane i chłodzone wodą, dzięki czemu mogą działać w prawidłowy i bezawaryjny sposób przez wiele lat. Pompy cyrkulacyjne dają możliwość korzystania z ciepłej wody zaraz po odkręceniu kranu, dzięki zwiększeniu przepływu cieczy. Znacznie wpływa to na obniżenie kosztów energii, gdyż nie trzeba czekać, aż z rur spłynie zimna woda. Pompy cyrkulacyjne charakteryzują się niewielką wysokością podnoszenia, a maksymalne ciśnienie robocze wynoszące najczęściej 1,0 MPa (10 bar), służy tylko do pokonania oporów instalacji.

Cyrkulacyjne pompy Torio

Pompa elektroniczna Torio jest pompą cyrkulacyjną, dlatego też ma szerokie zastosowanie w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Jest często nabywaną pompą przez klientów, gdyż jest bardzo energooszczędna, porównując ją do pomp starszego typu daje oszczędność energii elektrycznej nawet do 80%. Pompy cyrkulacyjne charakteryzują się zapewnieniem ciągłego obiegu wody użytkowej od podgrzewacza np. kotła gazowego do punktu czerpalnego wody.  Korpus pompy cyrkulacyjnej Torio został wykonany ze stali nierdzewnej, dlatego też jest odporny na korozje, dzięki czemu pompa elektroniczna Torio może być używana w instalacji przez wiele lat bez konieczności serwisowania jej.

Wysoka jakość wykonania pomp Torio

Pompa cyrkulacyjna Torio została również wyposażona w ceramiczne łożyska podobnie jak inne pompy marki CIRCULA. Dzięki tym łożyskom pompa jest niemal bezawaryjna, co znacznie wpływa na komfort jej użytkowania. Pompa Torio ma możliwość pracy w 6 prędkościach obrotowych. Prędkość obrotowa pompy TORIO regulowana jest poprzez pokrętło umieszczone na korpusie silnika. Dużą zaleta pompy cyrkulacyjnej Torio jest także szybki i łatwy montaż oraz intuicyjna obsługa pompy. Maksymalna wysokość podnoszenia pompy elektronicznej Torio wynosi 1,2 m, natomiast dopuszczalne ciśnienie robocze wynosi 10 bar. Podczas pracy pompy Torio w instalacji maksymalna temperatura wody nie może przekraczać 95 stopni.

Polecane pompy Cirkula!

Pompy marki CIRUCLA są niezwykle energooszczędne oraz dzięki wykorzystaniu w nich najlepszych materiałów są praktycznie bezawaryjne. Pompa elektroniczna Torio zdecydowanie należy do tej grupy pomp. Jej staranne wykonanie i funkcjonalność gwarantują wysoki komfort jej użytkowania.

One thought on “Pompy elektroniczne Torio – czym charakteryzują się pompy cyrkulacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 14 =