Skup aut a wartość rynkowa - czy warto skorzystać z takiej oferty?

Skup aut a wartość rynkowa – czy warto skorzystać z takiej oferty?

Sprzedaż pojazdu przez portale internetowe nie jest prostym zadaniem. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować samochód tak, by spodobał się potencjalnym klientom a także nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą propozycją. Źródłem demotywacji potrafi być brak oczekiwanych efektów w formie sprzedaży auta. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z propozycji skupów aut. W jaki sposób można sprzedać auto w skupie? Czym kierować się podczas wyboru najlepszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

Możliwość sprzedaży samochodu w stanie technicznym lub wizualnym

Ci, którzy zastanawiają się nad sprzedażą auta do skupu, powinni rozważyć korzyści, związane z taką właśnie decyzją. A jest ich naprawę sporo. Skupy aut to przede wszystkim najlepsze wyjście dla właścicieli aut powypadkowych i uszkodzonych. Na takie samochody bardzo trudno wyszukać chętnego kupca. Dużo skupów aut wprowadziło do własnej oferty możliwość skorzystania z lawety. Ułatwia ona transport niesprawnych samochodów a także polecam sprawdzić zapewnia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Współpraca z auto skupem eliminuje konieczność poszukiwania osoby, zainteresowanej kupnem samochodu. Aktualnie bardzo ciężko wyróżnić się ze własną ofertą, korzystając z najczęściej wykorzystywanych portali internetowych. Skupy samochodów oferują bezpłatną wycenę a także profesjonalne wsparcie zespołu, natomiast sprzedaż auta trwa tu zaledwie kilkadziesiąt minut. Nawiązując kooperację ze skupem aut, należy dodatkowo spodziewać się innych profitów. Będzie to m.in. opcja wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu stosownych dokumentów. To z kolei powoduje, że nie musi on wyczekiwać na zaksięgowanie transferu na koncie, poprawiając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się podjąć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego poszukiwania kupca.

Jak prawidłowo wypełnić dokumenty podczas skupu aut?

W skupach aut sprzedać można różne samochody. Tutaj sprzedać można z powodzeniem zarówno wysłużony samochód, jak także nowsze auto w należytym stanie. Podejmując decyzję o odsprzedaży pojazdu do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, których dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Z pewnością będzie to dowód rejestracyjny sprzedawanego samochodu. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać zakończona. Gdy została wydana karta pojazdu, należy także przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim znaczącym dokumentem jest dowód zapłacenia składki OC. Nierzadko pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać samochód, jaki nie posiada ubezpieczenia OC. W praktyce taka transakcja jest możliwa. Warto wiedzieć natomiast, że na właścicielu nadal będzie spoczywać odpowiedzialność finansowa za brak ubezpieczenia, które zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania pojazdu. Podczas odsprzedaży auta do skupu, niezbędne są także dokumenty jego aktualnego właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Nieco bardziej kłopotliwa jest sprzedaż samochodu, nabywanego na współwłasność. Wówczas obecni muszą być ludzie ci, którzy figurują w papierach. Taką obecność można zawsze zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż samochodu.

Jak przygotować samochód do sprzedaży przed skorzystaniem z oferty skupu wg cennika?

Ile można zarobić, sprzedając auto do skupu? To zagadnienie z pewnością zadaje sobie dużo osób. W skupach nie istnieje jednak określony cennik. Oferty tworzone są na bazie wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest zarówno darmowa, jak i niezobowiązująca. W jej trakcie tworzona jest profesjonalna wycena stanu mechanicznego pojazdu. Ekspert ocenia także liczbę przebytych przez samochód kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także wygląd tapicerki i wygląd lakierniczy. Na cenę, zaproponowaną przez skup, wpływa więc mnóstwo różnych aspektów. Należy podkreślić, że skup aut nie płaci jednak pełnej wartości rynkowej. Oznacza to, iż za samochody w świetnym stanie technicznym można tutaj uzyskać ok. 80% ich wartości. Za samochody w słabszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich ceny. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać kupca na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą stawkę. Znalezienie kupca na stary samochód jest nie tylko czasochłonne i bardzo skomplikowane, ale niejednokrotnie również i niemożliwe. W skupach samochodów takie pojazdy przyjmowane są od ręki, wraz z natychmiastową wypłatą gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dwanaście =