Bateria łazienkowa – sprawdź jak uniknąć błędów!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowatorskim rozwiązaniom możemy nabyć coraz atrakcyjniejsze towary adresowane naszej toalecie. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki unowocześnionej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nieskazitelny design przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj praktyczny system montażu, jaki umożliwia na błyskawiczną instalację w łazience. Dobrej jakości bateria powinna posiadać także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno moc strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym oraz ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane guzikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania stosunkowo drogie, stosowane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci oferują akcesoria, jakie możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto natomiast pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, niejednokrotnie gorszej jakości i mogą przetrwać zdecydowanie krócej aniżeli wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalne narzędzie (perlator), który napowietrza strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanka wody i milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się trudnym wyborem dotyczącym wyboru optymalnej armatury. Wybór jest ogromny a jedyne, co nas blokuje to budżet – zatem o czym należy wiedzieć kupując baterie do toalety?
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeżeli jest dobrze zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Również w poszczególnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje zarówno głowice czy przyciski. Warto także upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na swoje wyroby dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od tradycyjnego chromu bądź złota, poprzez estetyczne – czerń bądź biel, aż po egzotyczne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się regułą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym mocniejsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i wyłącznie budżet, który zamierzamy poświęcić na baterie.

One thought on “Bateria łazienkowa – sprawdź jak uniknąć błędów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =