Dlaczego kabina prysznicowa jest godna uwagi?

Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest oczywisty, dziesiątki parametrów, przeróżne kształty – przeciętna osoba może mieć problem znaleźć się w tym, czytaj dalej ten tekst oraz dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Dalej zależnie od wielkości toalety, jej projektu należy określić czy ma to być kabina uchylna czy odsuwana. Ponadto kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Zasadniczą cechą jest również solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt kupowany na wiele lat korzystania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na poziomie projektowania, lub również użycie tylko górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do mycia, wrażliwe na zanieczyszczenia czy zakamienienie. Posiadając na uwadze normalną eksploatację warto przeanalizować użycie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej czyszczenie i ograniczającej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych podstawowym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak większej przestrzeni. Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz standardowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę umieszczoną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu pleców. Jeżeli natomiast do podstawowej kabiny chcemy dokupić osobno panel zarządzania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 500 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy albo droższy wariant, w zależności od zaplanowanych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór tradycyjnych wymiarów oraz kształtów jest wielki, natomiast niestandardowych – niewielki.

Wybór dobrej kabiny prysznicowej do urządzanej przez nas toalety zależy nie wyłącznie od upodobań, ale także od wielkości, powierzchni, jaką dysponujemy a także przewidywanego sposobu montażu.
Niezależnie od wybranego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki przezroczyste jak również matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika budowana jest na właściwie zorganizowanej posadzce. Dziś jest to niesłychanie popularne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki toalety i pozwoli optycznie ją powiększyć. Jest to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak właściwie nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie odpowiedniej posadzki, która musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są także syfony prysznicowe, co może powodować problemy przy naprawie i sprzątaniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, należałoby już na wstępie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, jaka sprawnie zapobiegnie przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu prysznic będzie dłużej schludny. Uczeni opracowali taką metodę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne i suche. Nie przylega do nich pył, oraz powstałe zabrudzenia z dużą łatwością usuwa wiatr a także deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za znak cnoty.

One thought on “Dlaczego kabina prysznicowa jest godna uwagi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =