Umywalki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Różnorodność stylów a także stonowanej kolorystyki z pewnością przyda się do uzyskania modernistycznej toalety. Dowiedz się, na jakie parametry umywalki należałoby zwrócić uwagę, żeby nabyć artykuł kompletny.
Z uwagi na system instalacji w propozycji producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najtańsze i wygodne w montażu, a syfon można schować za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują jednak umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie lub częściowo wprowadzane w blat, porównywalnie jak zlewy kuchenne, pozwalają zabudować przestrzeń poniżej oraz tym samym stworzyć sporo miejsca do składowania np. środków higieny bądź zapasu kosmetyków. Inne modne typy to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z którego została stworzona umywalka także ma istotne znaczenie. Mnóstwo typów jest także okrytych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, które zdecydowanie ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym materiałem pozostaje wciąż ceramika. Jest to budulec odporny na porysowania, mocny oraz trwały. Szklana umywalka doskonale wpisze się w styl modernistyczny, skandynawski czy minimalistyczny. Można również postawić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Dużym zainteresowaniem cieszą się szafki łazienkowe dobrane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na zachowanie jednolitego stylu. Jeżeli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one zrobione i jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Częstokroć to właśnie umywalka jest tym elementem, który pierwszy rzuca się w oczy, gdy wkraczamy do toalety. Powinna być, zatem właściwie dobrana do wystroju, zarówno pod względem kształtu, jak także stylistyki.
Umywalki kamienne są bardzo piękne, ale również kosztowne. Doskonale pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak również tradycyjnych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są niewrażliwe na porysowania a także ciężko je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem a także z koniecznością częstego czyszczenia. Mydlany kamień jest, bowiem bardzo zauważalny na kamiennej powierzchni. W niewielkich łazienkach, dobrze sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane albo też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być wygodne a także bezpieczne, zwłaszcza gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz stare. Występuje szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, aby w takim pomieszczeniu znajdował się natrysk, a nie wanna. Do aranżacji łazienki należy dodać także specjalistyczne maty antypoślizgowe oraz dywaniki na przyssawki, które uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia materiału i wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drewno wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią przynajmniej 50 cm, żeby można było swobodnie się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i przystosowane do stylu łazienki, zatem warto sporządzić analizę własnych potrzeb. Zanim dobierzemy właściwą umywalkę, należałoby przeprowadzić na kartce plan aranżowanego wnętrza. Żeby łazienka była praktyczna, trzeba zachować dobre przestrzenie między urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie zaplanowanie pomieszczenia łazienki zapewni nam wygodę a także bezpieczne użytkowanie.

One thought on “Umywalki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 8 =