Zlewy granitowe – czemu warto w nie zainwestować?

Dziś zlewozmywaki mogą być wykonane nie tylko z metalu, ale też z kamienia, co naturalnie podkreśla ich wartość artystyczną. Zlew granitowy już od pewnego czasu stał się symbolem powodzenia a także dobrego gustu.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z których są zrobione. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy a także inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe surowce zastosować do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje większa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wysoce wytrzymałym. Inspiracją dla wielu Pań może stanowić także fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różnorodne gremium odbiorców. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne biesiadowanie, po którym pozostają całe masy naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są bardzo głębokie oraz komfortowe w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewu. Konieczność dostosowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w kuchni w dzisiejszych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Kontrahent ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można umieścić np. w narożniku kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Umieszczony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesłychanie dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dotarciu do pozostałych sprzętów i elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na wiele lat.

Nie jest tak łatwo dobrać odpowiedni zlew kuchenny. Sklepy przedstawiają coraz oryginalniejsze formy mogące stać się nie jedynie praktycznym elementem ułatwiającym nam codzienne działanie, ale także prawdziwą dekoracją.
Modny projekt a także modernistyczny design jest niezaprzeczalnie jedną spośród ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są stworzone i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest mieszany, aby zachować szczelność i gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu oraz posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości oraz zalety. Zaletą zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design a także wyższa trwałość na zarysowania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są niezwykle odporne na pęknięcia mechaniczne. W dzisiejszej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niezwykle ważny wydaje się więc dobór tych produktów, jakie narażone są na częstą eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie jedynie spełniać swoją funkcję, ale również pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się także kupno baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo typów zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak także osoby szukające ciekawych, designerskich zlewów do swojej jadalni.

One thought on “Zlewy granitowe – czemu warto w nie zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 4 =