Oświetlenie łazienki – postaw na innowację!

Oprawy sufitowe to świetny wybór do współczesnych łazienek, jakie zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie komponują się one z całą aranżacją łazienki.
Aktualnie na rynku można wybierać pośród ogromnej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, które zostały skonstruowane a także stworzone w bardzo różnorodnej estetyce. Urokliwe kinkiety z sporą liczbą korali oraz kryształków idealnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu glamour, natomiast estetyczne plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do pomieszczeń w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Ponadto ostatnio niesłychanie powszechny jest także trend industrialny, gdzie rządzi metal, beton i odcienie szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą a także wiekową, która idealnie dopełni całości oryginalnej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest użycie źródeł oświetlenia LED. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, aniżeli użycie tradycyjnych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długiej żywotności. Co istotne, takie źródła oświetlenia są także niezwykle odporne na uszkodzenia lub wilgotność. Wybór oświetlenia LED to też ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że łazienka jest także miejscem relaksu, w którym pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc zbudować w niej klimat służący relaksowi, a w tej sferze korzyści oświetlenia są ważne. W marketach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które rozlokowane w osłonie wanny, w podłodze lub w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niesłychanie ważne oświetlenie powinno być tak skonstruowane, by zminimalizować, a najlepiej wykluczyć, efekt oślepienia. Z użyciem standardowych źródeł oświetlenia jest to niezwykle trudne. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach światła LED, szczególnie jeśli oprawy oświetleniowe mają przymocowane mleczne przesłony. Najlepiej pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których wskaźnik olśnienia jest znacznie najniższy. Odpowiednio dopasowane światło to gwarancja ciekawej aranżacji, jednak przy oświetleniu łazienki koniecznie trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Lampy łazienkowe występują w wielu różnych odmianach, rozmiarach i mają niesamowicie różne przeznaczenie. Lampy nad lustro lub kinkiety są raczej niezbyt dużej wielkości, dlatego nie nadają się do rozjaśnienia całego wnętrza.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeśli jest dobrze skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w pewnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje zarówno głowice lub przełączniki. Należałoby także upewnić się, gdzie dany produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie marki, które kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – zastępują głowice na lepsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że poważni producenci na swoje towary dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od tradycyjnego chromu albo złota, przez estetyczne – czerń albo biel, aż po innowacyjne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym wytrzymalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który planujemy poświęcić na baterie.

One thought on “Oświetlenie łazienki – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =