Biała kuchnia – najważniejsze zagadnienia!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako kolor dominujący jest wiele. Ważne jest, by dobierając odcień dla swojej kuchni być tego świadomym i mieć strategie na całość kompozycji.
Ciekawym projektem na aranżację białej kuchni to zastosowanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a jednocześnie dodamy szyku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie niewielkie dodatki, również dobrane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, kiedy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco zimnym i sterylnym. Dlatego warto przełamać tę regularność, pobudzając kuchnię różnymi odcieniami. Niesłychanie powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel oraz drewno to doskonała para, która przeważnie skutkuje dobrym rezultatem wizualnym. Powszechne są także szarości, czy to na ścianie czy też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz stylowej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat okryty surowym laminatem z niewielką ilością złotych kropek zagwarantuje solidny akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzór sprawi, iż wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niewidoczne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu dominuje biel. Ciepłe kolory w zestawieniu z dodatkami sprawiają wrażenie kompletnej aranżacji. Dodatkowo biały kolor możemy połączyć z innymi głębszymi barwami, które bezapelacyjnie odmienią naszą kuchnie.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się przeważnie prostą, minimalistyczną a także estetyczną formą, nowoczesnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą posiadać zdecydowane, intensywne, żywe kolory, fronty z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być powiązane z dodatkowymi elementami takimi jak metal bądź aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez naszych architektów i inżynierów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian między dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto podkreślić, że ta przestrzeń powinna mieć ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, warto tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić użytkowania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą mieć dodatkowo większą głębię. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego temperamentu czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja starczy, aby wygląd kuchni był całkiem inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble znakomitej jakości, jak i te stworzone z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy rezultat. W folderach sklepów znajdziesz bogaty wybór modnych kuchni. Jeżeli natomiast Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny układ albo po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu oraz oryginalnych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Ozdoby powinny być zredukowane do minimum, aby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bowiem prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się też na proste formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz gładkie płaszczyzny frontów.

One thought on “Biała kuchnia – najważniejsze zagadnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =