Czarna łazienka – luksus i komfort w jednym!

Barwy ciemne wywołują poczucie prywatności, natomiast zestawiane z bielą nadają takt i dynamikę. Takie zestawienie może być dobre, jeżeli uwielbiamy zdecydowany kontrast kolorów.
Zestawienie bieli i czerni jest szczególnie modne nie wyłącznie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz częściej oraz umiejętnie wkracza także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor wizualnie pomniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to połączenie odcieni sprawdzi się także w małych jak i sporych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia a także jego kształtu. Do niewielkich łazienek oraz WC starczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet narożne, jakie wykorzystują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, jakie stworzone są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w efekcie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na innowacyjności. Oszklony natrysk z zastosowanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej przestrzeni.

Czerń imponuje, niezależnie od tego, które z pomieszczeń wybierzemy na jej panowanie. W przypadku czarnej ubikacje ciemny kolor jednocześnie zaskakuje oraz fascynuje.
Biel i czerń to kolory przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wybrać połączenie z przewagą bieli (wówczas toaleta będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka toaleta będzie niezmiernie tajemnicza, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia niezwykle modne i ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można zdecydowanie postawić szerszą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na ziemi. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że powierzchnię nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym momencie na intymnej czerni, bądź orzeźwiającej bieli. Dzięki temu zwykła toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet idealnie zorganizowana łazienka w takiej kolorystyce znajdzie swoich zagorzałych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów oraz zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione oraz osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej lub wielobarwnej, niewielkie wnętrze można zaaranżować tak, żeby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz zatem rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, należałoby postawić w takim miejscu, aby z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać kurz bądź być jej całkiem pozbawiona, co uprości mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, iż mimo braku jasnych kolorów, Wasze mieszkanie będzie posiadało niesamowity klimat.

One thought on “Czarna łazienka – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − sześć =