Brodziki prysznicowe – co musisz wiedzieć?

Większość osób ceni sobie bardziej wannę aniżeli klasyczną kabinę z brodzikiem. W obiektywnej ocenie zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie posiada swoje zalety – czytaj więcej.
Istotne jest również, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby dlatego zastanowić się nad surowcem, z którego jest zrobiony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w wypadku podłoża styropianowego dodatkowo wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia kłopotów. Cechy akrylu pozwolą dodatkowo na zachowanie blasku oraz trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spływającej wody i ma stabilny kolor. Kolejnym ciekawym surowcem, z jakiego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zbudowane z lanego marmuru są niesamowicie solidne i wytrzymałe na pęknięcia. Stanowi to surowiec powstający z mieszaniny sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest przyjemny w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę korzyść, że mogą posłużyć dodatkowo do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich także zrobić niewielkie pranie tradycyjne. Kolejnym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie wyłącznie dzieciom, ale również osobom starym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, bowiem odcień biały nie jest jedyną możliwą propozycją. Bardzo powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Właściwie dopasowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia urządzenie łazienki, oraz dodatkowo gwarantuje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Wieczny brak czasu i połączone z tym ciągłe życie w biegu można dziś śmiało zaklasyfikować wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, żeby jak najbardziej skrócić czas na codzienne czynności, niesłychanie często rezygnując nawet z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl lub specjalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowomodnego stylu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Płytkie brodziki to idealna opcja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Warto natomiast pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli planujemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak wzór oraz stylizacja zależy jedynie od twojego gustu i dodatkowego wyposażenia łazienki.

One thought on “Brodziki prysznicowe – co musisz wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 7 =