Deszczownice – czy to dobry pomysł?

Deszczownia umożliwia delikatną, rozkoszną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Ponadto deszczownice można poklasyfikować także pod względem walorów estetycznych.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne bądź okrągłe (tzw. Ile deszczownica świetnie sprawdzi się w przypadku osób dojrzalszych, którym łatwiej będzie podtrzymać stabilność, mając wolne obie dłonie, tyle nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 30 litrów wody na minutę) może okazać się, iż ciepłego strumienia starczy na tylko parę minut kąpieli, a kończyć się ją trzeba będzie, nieszczęśliwie, w lodowatej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy jedynie kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtenczas liczyć na słuchawki i deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody a przypadkowym oparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia płynącej wody (w najpopularniejszych modelach do wyboru są dwa warianty strumienia, w najbardziej zaawansowanych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują także systemy natryskowe, którymi możemy sterować smartfonem – właściwa aplikacja pozwala na ustawienie oświetlenia, dźwięku i strumienia wody nim wejdziemy pod prysznic. Rozmaitość stylistyczna a także duże rozmiary głowicy deszczownic sprawiają, że natrysk nabiera całkiem nowego wymiaru. Przykładowo, deszczownie Hansgrohe odznaczają się przepięknym, modernistycznym wyglądem, jaki z łatwością dopasujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w jakich ważna jest prostota a także subtelne piękno. Deszczownice i słuchawki prysznicowe z trybami EKO pomogą zaoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownie zostały wykonane z materiałów estetycznych i trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownice kaskadowe, gdzie woda spływa szerokim torem, tworząc nieomal wodospad.

Użytkownicy podkreślają, iż o ile natrysk to tylko higiena, tyle kąpiel pod deszczownią jest przyjemnością. Dlatego obok aspektu praktycznego pomyślmy o komforcie naszej kąpieli.
Panele prysznicowe to dobry pomysł na połączenie kilku składników wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownica pozwala, bowiem oszczędzać użycie wody – wykorzystuje perlator, który natlenia strumień wody. Decydując się na deszczownię pamiętajmy również, aby pasować model wyposażony w perlator – w przeciwnym razie może się okazać, iż deszczownica jest mało oszczędna. Na właściwie zaaranżowanej powierzchni montuje się elementy natynkowe i deszczownicę. Najprostsze są warianty natynkowe – pakiet prysznicowy z deszczownią (zwany też kolumną natryskową), gdzie deszczownica ulokowana jest na jednym drążku razem ze słuchawką i kranem albo dodatkowy panel prysznicowy, gdzie oprócz wypunktowanych elementów znajdziemy również dyszę do hydromasażu. Te najczęściej są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownica jest jedynym oprzyrządowaniem kabiny prysznicowej. Deszczownica przedstawia się bardzo elegancko, zapewniając nowoczesny design łazience (jednak na rynku dostępne są także deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki kierunek, który najlepiej odpowiada wyglądowi łazienki). Należałoby zastosować deszczownice nie wyłącznie dlatego, iż ułatwiają a także uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy atrakcyjnie – nawet, jeżeli nie wybierzesz typu z dodatkowymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda efektownie oraz nowocześniej niż klasyczna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych warto polecić deszczownie podświetlane diodami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 18 =