Miski WC – sprawdź wady i zalety!

Dziś, kiedy ktoś remontuje ubikację i chce to wykonać tanio, właściwie zawsze wybiera kompakt WC. Jednak czy rozwiązanie tańsze jest rowiązaniem lepszym. Osobiście uważam, iż lepiej jest wydać więcej i prócz praktyczności cieszyć się także piękną estetyką.
Nowoczesne miski WC cechują się wielką stabilnością, odpornością a także łatwym montażem. Doskonale pasują do toalet tradycyjnych, jak także tych urządzonych w trendzie modernistycznym. Z uwagi na różne kształty i odmienny wygląd każdy może znaleźć rozwiązanie przystosowane do jego potrzeb oraz preferencji. System umożliwia na oszczędność wody nawet 30% oraz łatwe sprzątanie bez zastosowania silnych środków chemicznych, dzięki czemu dbamy o środowisko oraz zmieniamy nasz styl życia na EKO. To nowe bezkołnierzowe rozwiązanie spełnia wymagania użytkowników szczególnie dbających o czystość łazienki. Na rynku możemy spotkać różne typy misek a także klawiszy spłukujących. Samą pokrywę stelaża możemy dowolnie wykończyć harmonijnie z kompozycją wnętrza toalety. Wnętrze miski WC bardziej przypomina prostą do utrzymania w czystości umywalkę lub bidet, aniżeli znane nam dotychczas misy WC. Stanowi to rozwiązanie szczególnie rekomendowane do wnętrz modernistycznych. Sprawdzi się również w pomieszczeniach o średnim metrażu, ponieważ wizualnie zwiększa przestrzeń. Z uwagi na brak styczności z podłożem mycie toalety jest dokładniejsze, przyjemniejsze a także przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się obecnie wzorem a także wykorzystywane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, że nie należy martwić się nieprzyjemny huk związany z uderzeniem pokrywy o muszlę. Wystarczy delikatnie pchnąć, żeby deska zamknęła się sama, cichutko i bezpiecznie!

Miski podwieszane doskonale sprawdzają się w współczesnych wnętrzach, w jakich istotną rolę odgrywają rozwiązania nietypowe a także niezwykle estetyczne. – Montaż z wykorzystaniem stelaża podtynkowego umożliwia na schowanie zbiornika a także poprawę estetyki ubikacji.
Współczesna misa WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej oraz w pełni funkcjonalnej ubikacji. Jej mocna bryła posiada minimalistyczną formę, odpowiadającą aranżacji zgodnej ze aktualnymi trendami. Miska WC dedykowana jest do umocowania na ścianie, przez co masz łatwy dostęp do podłogi – to ułatwia utrzymanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, iż utrzymanie czystości jest jeszcze prostsze. Dobry projekt w zestawieniu z najwyższym poziomem czystości to tylko niektóre korzyści wynikające z bezrantowej misy wc. Miski WC są montowane na ścianie. Spłuczka jest ukryta w instalacji podtynkowej, a widoczny jest tylko guzik spłukujący. Dużą zaletą podwieszanych misek WC jest to, że niezwykle łatwo jest wyczyścić ziemię pod toaletą. Ponadto można ją umieścić na większej wysokości, dzięki czemu są odpowiednim rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim duży krok w stronę dbałości o higienę. Wszyscy wiemy, iż ubikacja, a szczególnie klozet to zgromadzenie bakterii. Kołnierz w wc utrudnia precyzyjne mycie oraz zdezynfekowanie tej części miski, jaka jest niewidzialna dla oka, a w której gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Skuteczny płyn oczyszczający oraz szczotka niewątpliwie ułatwią wyczyszczenie powierzchni, do jakich można łatwo dotrzeć. Niestety pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, których nie wyczyści nawet szczotka – ze względu na trudny dostęp. Kołnierz w misie wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także usprawniać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz a także w zależności od ilości jej zużycia, spłukuje wyłącznie część miski. Ten nieregularny przepływ sprawia, iż brud zebrany pod kołnierzem jest trudny do wyeliminowania. Natomiast miska bezkołnierzowa, zwana również bezrantową ma specjalne, wyprofilowane kanały (wyżłobienia), które zapewniają łatwy przepływ wody po całym obszarze wc. Woda płynie przez kanał a także jednakowo spłukuje wc nie zostawiając w nim żadnych zanieczyszczeń.

One thought on “Miski WC – sprawdź wady i zalety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dwanaście =