Parawany nawannowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jeżeli remontujemy toaletę, w jakiej obecnie jest wanna – parawan nawannowy umożliwi nam błyskawicznie a także niedrogo zaaranżować przestrzeń toalety. Tanie i funkcjonalne rozwiązanie – tak w skrócie można zdefiniować rozwiązanie którym jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła wzmacnianego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także wybrać do niego optymalną wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną by można było łatwo składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna aby zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie konieczne, ale by mieć pewność, iż gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru zlecić profesjonalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, że na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – należałoby zatem zakupić parawan na wannę zabezpieczany specjalną powłoką, która zapobiegnie osadom gromadzenie się a także zarazem uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to estetyczne oraz nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety a także schludny wygląd. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego oraz jednego ruchomego elementu, który można odchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej myć parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie zniszczą nawierzchni. Pytajmy ekspedientów o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przylegało do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej przemyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej a także delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga instalacji szyn), po złożeniu zajmuje mało miejsca a także daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Relatywnie najmniej powszechnym modelem wśród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z którego parawan jest wykonany, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Warto jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zapewni nam, iż artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta bądź szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest doskonałym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak także prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony albo z nadrukiem – będzie lepiej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie i ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeżeli zaś chcemy mieć stylowe wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest także, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom i zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z jednego lub paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, żeby profile dolne znajdowały się nad brzegiem wanny, co zapewni odpowiednie działanie uszczelki. Parawan nawannowy to idealny kompromis, który ucieszy wszystkich domowników i pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 2 =