Wybieramy najciekawsze modele wanien!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną między wanną a ścianą, a czasem również w obudowie wanny.
Większość producentów sprzedaje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli stopami a także wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane indywidualnie do danego rodzaju wanny. Bardzo ważne jest, aby montaż wanny był rzetelny oraz zgodny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie potrafią w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem pozostawić specjalistom. Gdy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe ścianki. Ich zaletą jest prosty a także szybki montaż, który można wykonać samodzielnie. Co istotne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w przeróżnych kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne cechujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach albo w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle używane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 50 dB. Żeby masaż był dobry, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Dobrze dopasowane urządzenia sanitarne a także oświetlenie łazienki zapewniają niesamowity efekt na wiele lat. Dlatego wybierając wannę do własnej łazienki lub także inne wyposażenie nie można kierować się jedynie ceną, ale również użytecznością oraz jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najlepszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl lub specjalistyczne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające tylko kilka cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu i są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na ziemię. Płytkie brodziki to idealna propozycja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Należałoby natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy planujemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór i stylizacja zależy jedynie od twojego gustu oraz pozostałego urządzenia łazienki.

One thought on “Wybieramy najciekawsze modele wanien!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − osiem =