Wybieramy najciekawsze modele baterii kuchennych!

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych elementów kompozycji kuchni. Myślę, iż jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, dlatego sprawdź, co musisz wiedzieć!
Wybierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Dodatkowym atutem jest prostota czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciwko wymaganiom użytkowników, proponują baterie, jakich design znakomicie współgra nawet do nowoczesnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do czyszczenia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było częściej wykorzystywane, ale obecnie jest wypierane przez baterie stojące.

Bateria kuchenna powinna być przede wszystkim efektywna oraz dostosowana do własnych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na wariant zlewu, bowiem to właśnie z nim bateria powinna tworzyć zwartą całość.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i wygodne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W rezultacie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także średni jednokomorowy zlew to połączenie, jakie należy bardzo starannie przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby zadbać, aby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był prosty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce oraz próbujemy odkręcić kran łokciem. Niewątpliwie, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo relatywnie małych rozmiarów przyciąga wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie a także po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie wyłączany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z specjalnymi zestawami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak również finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Wybieramy najciekawsze modele baterii kuchennych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + dwa =