Grzejniki łazienkowe – luksus dla każdego?

Właściwie dopasowany kaloryfer do desingu, funkcji oraz wielkości łazienki nie tylko uatrakcyjni jej wygląd, ale przede wszystkim umożliwi jej odpowiednie, a także stworzy dodatkową przestrzeń na wysuszanie ręczników i ubrań przez cały rok.
Przyjmując, że grzejniki są podobnej wielkości oraz są stworzone z tego samego materiału to kaloryferem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, gdyż przeważnie wentylacja jest tak zorganizowana, że do łazienki napływa ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie wnętrza a także suszenie ręczników, również poza sezonem grzewczym. Dopasowując grzejnik do łazienki należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika ozdobnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który oprócz kwestii ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, oraz jednocześnie zwiększa powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sprawa ta natomiast ulega zmianie w przypadku, gdy na kratkę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Typowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch podłużnych kolektorów (wykonanych albo ze stali bądź z aluminium), pomiędzy którymi montowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Kaloryfer szybko oddaje ciepło i ogrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje przyjemne ciepło a także pomaga podtrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Dobór dobrego grzejnika łazienkowego umożliwi osiągnąć dodatkową powierzchnię na suszenie ręczników a również ubrań przez cały rok a także uatrakcyjnić wystrój toalety. Grzejniki podgrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niesamowicie atrakcyjny sposób żeby ogrzać łazienkę.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro trend nada wnętrzu unikalnego nastroju. Możemy zdecydować się na taki wariant, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie dobrze zaadaptowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki grzejnik jest niesamowicie potrzebny zwłaszcza jesienią a także wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domu czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest elementem praktycznym i estetycznym toalety. Decydując się na grzejnik chromowany należy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa obniża oddawanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku domku (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także spore okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Modny i praktyczny grzejnik jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, ogrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną oraz suchą podłogę i podtrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką łazienki i działać bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to odpowiednie rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 14 =