Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając szafkę podumywalkową!

Nagminnie wybieraną opcją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, że na błyszczącej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki a także osady z mydła i kamienia.
Forma szafki uzależniona jest od umywalki. Ogólnie można wyznaczyć dwa modele: z umywalką nablatową bądź umywalką nakładaną na szafkę. Poza powodami funkcjonalnymi równie istotny jest design szafki. Winna być ona dobrana formą a także odcieniem do reszty wyposażenia ubikacji. Warto też postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe albo czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w ubikacji może być mało nudzący. Do białej umywalki pasuje szafka w tym samym kolorze albo czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest również rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne modele klasyczne, rustykalne a także bardziej nowoczesne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na posadzce czy może mają być zawieszone na ścianie. Dla wielbicieli innowacyjnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – luksusowa czarna konsola z estetycznie frezowanymi nóżkami.

Warto pamiętać, iż prawidłowo dopasowana szafka może być jedynym a także całkowicie wystarczającym meblem do toalety. Dlatego jej właściwi dobór jest tak ważny i nie warto żałować na nią pieniędzy.
Szafki podumywalkowe oferują wielką ilość potrzebnych szuflad a także schowków, tak, żeby każda rzecz miała własne miejsce. Ponadto mają piękne, atrakcyjne wzornictwo a także atrakcyjne kolory – w propozycji producentów wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji ubikacji. Korzyścią tego elementu wyposażenia jest fakt, że niejednokrotnie pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować pełnego zestawu mebli. To rozwiązanie doskonałe, zwłaszcza do łazienek o niewielkich przestrzeniach bądź np. łazienki dla gości. Przy doborze mebli do łazienki należałoby wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę bądź aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc dobierając szafkę warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest mała, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona także elegancka oraz charakterem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również funkcjonalna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego typu szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są zrobione – powinien być on bowiem niewrażliwy na wilgotność. Warto również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Ważne będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, jaki urzeka swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Dość często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, gdyż z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale relatywnie głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby również zadbać o to, żeby posiadała ona prawidłową wnękę na stopy – nieustanne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych doświadczeń i po jakimś czasie może już być nieco drażniące. Szafka do łazienki ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, iż wnętrze zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Najczęściej wybierany jest model z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często proponują gotowe zestawy. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją odpowiednio dostosować do umywalki. Dużo szersze pole manewru gwarantuje umywalka nablatowa. Jeżeli jest nieduża, szafka może być większa oraz szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki lub szczoteczki do zębów. To także sposób na ciekawszą, bardziej skuteczną aranżację.

One thought on “Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając szafkę podumywalkową!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =